24.október 2015 SŠF Slovenská steelová liga Podhorany KD- 1.koloDc Toi Toi Dixi- Dc Nitra 12:6

od autora: | 25.10.2015

V tomto roku sa hrá o majstra SR v steeloch iným spôsobom, desať družstiev bolo rozlosovaných do dvoch skupín a tie sa stretli v túto sobotu v KD Podhoranoch. Každé družstvo odohralo 4 stretnutia. Náše družstvo nemohlo nastúpiť v Podhoranoch v najsilnejšej zostave Milan Štefaňák organizoval v Prešove turnaj a Milan Dudáš hral na koncerte v Banskej Bystrici, Miloša Bédyho sme uvoľnili pre Dc Nitru a tak pod kapitánom Martinom Horečným sme nastúpili v zostave Oto Zmelík, Michal Kočík, Katka Nagyová a Dušan Strieš. Naším prvým súperom bola Dc Nitra práve s našim hráčom Milošom Bédym, ktorý nakoniec uhral proti nám za Nitru 3 body. Súper hral v zostave: Ján Galbavý, Jaroslav Oprala, Miloš Bédy, Martina Sulovská, náhradníci Robert Danáč, František Švihorík. Zápas sa skladal z 16 zápasov jednotlivcov hraných na dva víťazné legy a 2 zápasy dvojíc hraných 701DO na jeden leg, novinkou bolo aj to, že domáce družstvo začínalo v každom zápase. Náš team začal vynikajúco a po polovici stretnutí sme viedli 8:2, z našich hráčov prehrala len Katka Nagyová s Milošom Bédym 1:2. V tretej štvrtine prehral Dušan Strieš s Milošom Bédym 0:2 a tak bol stav stretnutia 11:3. V poslednej štvrtine sme prehrali až tri stretnutia: Dušan Strieš s Františkom Švihoríkom 1:2, Katka Nagyová s Janom Galbavým 1:2 a Martin Horečný s Robertom Danáčom 0:2, v poslednom dixáckom stretnutí porazil dobre hrajúci Oto Zmelík- Miloša Bédyho 2:0.

body: Dc Toi Toi Dixi Bratislava Oto Zmelík 4,5b, Katka Nagyová 2,5b, Dušan Strieš 2b, Michal Kočík 3b, Martin Horečný 0b, bingo z našich hodil Oto Zmelík

Dc Nitra: Miloš Bédy 2,5b, Jaroslav Oprala 0,5 , Robert Danáč 1b, Ján Galbavý 1b, František Švihorík 1b