24.október 2015 SŠF Slovenská steelová liga Podhorany- Južný Teror- Dc Toi Toi Dixi 7:11

od autora: | 26.10.2015

Do posledného zápasu sme nastúpili s tým, že nás čaká nepríjemný súper a my budeme oslabení o Michal Kočíka, ktorého som zaviezol na autobus do Nitry , aby neprišiel domov v noci. Súper umožnil Kóčovi odohrať dve stretnutia a tak po dvoch výhrách Kóču a prehre Dušana Strieša s Robertom Keszim bolo 2:1 pre nás. V prvom kole vyhral ešte Katka Nagyová a Oto Ymelík, tomu sa podarilo v zápase s Františkom Šulcom zavrieť leg dvanástou šipkou sme viedli 3:1, v druhej štvrtine prehrala len Katka Nagyová s Csaba Schmidtom 0:2 a viedli sme 6:2. Dvojice sa skončili remízou, Oto s Drobčekom prehrali svoj leg, ale Katka s Dušanom vyhrali a stav bol 7:3. V tretej štvrtine sme remízovali 2:2, keď svoje zápasy prehrali Katka Nagyová s Norbertom Keszim 0:2 a Martin Horečný s Františkom Šulcom 1:2. a stav bol 9:5. V poslednej štvrtine sa zrodila tiež remíza keď Dušan Strieš prehral s Csaba Schmidtom 1:2 a Martin Horečný s Richardom Paalom 0:2 a tak posledné naše stretnutie skončilo výsledkom 11:7. Svoj team musím za predvedený výkon pochváliť hrali sme v dosť nevyrovnanej zostave, ale Oto Zmelík a Michal Kočík splnili úlohu ťahúňov teamu, neprehrali žiaden zápas jednotlivcov, a Katka Nagyová a Dušan Strieš hrali na pozícii jednotky a dvojky teamu a nikdy neprehrali obe stretnutia a nedostali spoluhráčov pod tlak zlého začiatku stretnutia, dokonca sme sa zhodli v tom, že Katka a Dušan zahrali svoje najlepšie zápasy v tomto roku, veľmi ma teší napr. víťazstvo Katky Nagyovej nad momentálne najlepšou slovenskou hráčkou Martinou Sulovskou hrajúcou v drese Nitry 2:0. Bol to dobrý začiatok novej súťaže, ktorá  sa dá zvládnúť aj časovo, čo najskôr vyzeralo na neskorý koniec turnaja, my sme posledné kolo nehrali, ale zápasy mohli skončiť okolo deviatej hodiny večer, čo by chcelo druhé kolo  začať o hodinu skôr a presne, potom by bol koniec do ôsmej , čo nie je najhoršie. Inak to bol príjemný turnaj v slušnom prostredí, dobre organizačne zvládnutý.