4.január 2015 BDO Lakeside World Professional Darts- Kája Sedláček porazil v predkole Škóta Paula Coughlina 3:2 na sety

od autora: | 04.01.2015

Ako si nám blbne pripojenie na stránky, po niekoľkých neúspešných pokusoch sa pokúsim napísať teraz niekoľko riadkov. Včera som videl zasa zápas pre ktorý sa držím ešte stále pri šípkach. Kája bol vo všetkých smeroch lepší ako jeho súper zo Škótska Paul Coughlin, a po víťazstve 3:2 na sety postúpil do 1.kola, kde sa v útorok stretne s Glenom Durrantom. Kája mal vynikajúci vstup do zápasu, prelomil súperove podanie, mohol sa ukľudniť, ale možno prvé hodené bingo ho akosi skoro uspokojilo, dal súperovi šancu, ten mu zobral podanie a dokázal prvý set vyhrať 3:2, Kája vyhral druhý set 3:2, súper vyhral tretí leg 3:1, a z Kájom to vyzeralo biedne, ale potom vynikajúce začiatky legov, bingo, 140, 100, pekné zatváračky 120, 126 ukazovali na koho strane je väčšia kvalita, Kája vyrovnal na sety 2:2, a v rozhodujúcom legu išiel pevne za postupom, súper si prestal veriť, čo vyvrcholilo v poslednom legu, kedy nedokázal Coughlin hodiť ani jeden triple, a Kájovi umožnil v pohode vyhrať leg a set 3:1 a celkovo zápas 3:2 na sety. Kája hodil v zápase tri binga, a priemer na 3 šipky mal 82,74, súper 75,72. Kája svoj zápas vyhral aj u divákov, je väčší šoumen , a vystúpenie na pódiu si vyslovene užíval. Kája dosiahol povinné víťazstvo, teraz ak chce posunúť svoj vývoj ďalej musí vyhrať najmenej jeden zápas, výhrou nad Durrantom, by mal šancu sa stať pravidelným účastníkom Lakeside cez body BDO, a pomol by tiež česko-slovenským šipkám, že by sa cez východoeurópsku kvalifikáciu mohli dostať na MS ďalší hráči.