6.január 2015 BDO Lakeside World Professional Darts 1.kolo Karel Sedláček – Glen Durrant 1:3 Kájov neskutočný priemer 100,3 na postup nestačil

od autora: | 06.01.2015

Videl som toho v šípkach už veľa, ale včera som Káju ľutoval, také nádherné šipky, aké hral, priemer na 3 šipky 100,3 a nepostúpiť, od šípkárskeho Boha to bolo kruté a nespravodlivé. Kája aj keď prehral, odchádza z MS so stýčenou hlavou, to bola hra, ktorú očakávam od viacerých našich hráčov. Osobne si myslím, že Kájovi prestávka po 2 sete nepomohla, viacej ju využil súper, Kájovi už potom nešli double tak ako na začiatku, a súper postúpil preto, že nekompromisne trestal, malé Kájove chyby. V zápase padlo 6 bing, dve hodil Kája, súper v jednom legu dokonce 2 a mal nábeh na 9 šipku. Miľujem keď si hráči hru vychutnávajú, a preto pre mňa boli zážitkom Kájove zatváračky 120, 121 bullom. Kájo škoda, že to nevyšlo, ale už len pre tento zápas stojí za to, trénovať ešte viac, a keď sa stabilizuje výkonnosť za niekoľko rokov sa dá vystúpiť aj najvyššie. Pre mňa, bez ohľadu na ďalšie zápasy si tento šampionát vyhral Ty. Ďakujem Ti ešte raz za fantastický zážitok. U súpera sa mi páčilo v treťom sete zavretie 135 bullom a zavretie cez dva double 8 v štvrtom sete. Štastím pre Glena bolo aj bingo v rozhodujúcom legu, Stav setov Kája- Glen 3:1, 1:3, 2:3, 0:3