1.február 2015 SŚF Extraliga západ- S najväčším rivalom Dc Podhorany sme zvíťazili bez problémov 13:3

od autora: | 01.02.2015

V nedeľu sme hrali dva zápasy extraligy, jeden z nich kľúčový u našich rivalov Dc Podhorany a druhý pohodičkový v Zlatých Moravciach. Keď sme z Milanom vystupovali v Podhoranoch z auta a videli domácich hráčov ako varia v kotli guláš, ani mi to neprišlo, že sa tu za hodinu odohrá kľúčový zápas o prvé miesto v tabuľke. Domáci nás čakali v najsilnejšiej, ale predpokladanej zostave kapitán Zoltán Sabo hráči Vlado Zatko, Juraj Vindiš, Laco Dianovský, Jozsef Rucska , Juraj Lisy. My sme išli do tohto zápasu s tým našim najsilnejším kapitán Martin Horečný hráči Pavel Drtil, Milan Dudáš, Oto Zmelík a Miloš Bédy. V tomto zápase sa predstavilo 7 terajších, alebo bývalých reprezentantov, z troch krajín Slovenska, Česka a Maďarska. Pri takýchto vyrovnaných zápasoch je vždy dôležitý začiatok zápasu, ten sme zvládli lepšie my, súperovi hráči boli nervóznejší. Z našich hral veľmi dobre po lyžovačke oddýchnutý Oto Zmelík, ktorý vyhral všetky stretnutia, Miňo má dobrú stabilnú formu, rozhodujúce body berie súperom Miloš Bédy, porazil Vlada Zatka, Jozsefa Rucsku a striedajúceho Juraja Lisého. Forma Drcu je už niekoľko rokov stabilná, aj keď teraz tvrdí, že mu to príliš nejde, prehral len svoj prvý zápas cricket s Jozsefom Rucskom0:2, keď Jozsef využil bezchybne všetky šipky. Po prvej štvrtine bol stav 3:1 pre nás, keď Oto Lacovi hodil bingo a zavrel 5.kolo. V druhej štvrtine sme zvíťazili dokonca 4:0, keď v zápase Ota z Jurom Vidišom padli po bingu na každej strane, a bingo si hodil aj Miloš Bédy v zápase s Jozsefom. Vyhrávať po polovici zápasu 7:1 znamená už skoro výhru. Mala iskierka nádeje tlela ešte v 3.štvrtine, keď Vlado Zatko, porazil Milana Dudáša 2:0 a Juro Vindiš Miloša Bédyho 2:1, výhry Drcu nad Lacom 2:0, keď mu hodil bingo, a Oto nad Jozsefom Rucskom 2:1, keď Otík zavrel 13.šipku po troch hodoch 140 znamenali už našu výhru. V poslednej štvrtine súper striedal, zahral si Zoltán Sabo i Juro Lisý, čo sme využili a vyhrali poslednú štvrtinu 4:0, keď Miňo krásnou hrou 5.kolom porazil Jozsefa Rucsku. Keď sa v zápase podarí, aby súperovi kľúčoví hráči Vlado Zatko a Jozsef Rucska získali len 2 body, je po zápase. Po peknej hre sme vyhrali 13:3. Domáci nás ponúkli vynikajúcim gulášom, chalani si odniesli aj flašu dmáceho vína , Drca dokonca aj marhuľovicu, určite sa radi do tohto vynikajúceho šípkárskeho prostredia vrátime, a Oto má čo robiť, aby sme ich dokázali tak dobre pohostiť ako Podhoranci nás. Bol to naozaj pekný a kvalitný zápas, v príjemnom prostredí a naši rivali sa ukázali ako vynikajúci hostitelia, najviac som sa potešil bodom, lebo vždy mám radosť keď porazíme kvalitného súpera, a Podhorany takým sú.
Body nášho teamu: Oto Zmelík 4z/4b, Pavel Drtil 4z/3b, Milan Dudáš 4z/3b, Miloš Bédy 4z/3b. Body súpera Dc Podhorany: Vlado Zatko 4z/1b, Juraj Vindiš
3z/1b, Jozsef Rucska 4z/1b, Laco Dianovský 3z/0b, Juraj Lisý 1z/0b, Zoltán Sabo 1z/0b